indexok_r2_c02.gif(2 kb)  
Uvodní strana Sem můžete psát Dopisy čtenářů Archiv

15.3. - 20.3.2004

ARCHIV

"otevřeno"

Konec marginální přestřelky

Vážený pane Mandlere,
tak ještě jednou (slibuji, že z mé strany už naposledy) k mému rozhovoru v Právu s Petrem Pithartem, k Vašemu kometáři k tomu rozhovoru (Hrr na Němce...), k mé reakci na ten komentář a k Vaší reakci na mou reakci.

  1. Dotklo se Vás, že jsem napsal, že jste napsal nesmysly. A podotýkáte, že "výměna názorů se má dít slušným způsobem". Jenže já jsem za nesmysly neoznačil Vaše názory, které se v tomto případě vcelku shodují s mými, nýbrž Vaše faktická tvrzení.
  2. Nevím už, jakým způsobem Vám mám vysvětlit to, co muselo být zřejmé každému čtenáři mého rozhovoru s P.P. a co jsem explicitně konstatoval ve své reakci na Váš komentář: ROZHODNĚ JSEM ŘADOVÝM OBČANŮM NEVYTÝKAL A NEVYTÝKÁM, ŽE CHODILI ZA TOTALITY K "VOLBÁM"! Žádný z citátů mých otázek, jichž jste v obou svých textech použil, abyste dokázal opak, se netýká řadových občanů - týkají se dnešních vysokých politických funkcionářů, konkrétně V. Klause a Miroslava Kalouska. Nezbývá mi než opakovat, co jsem Vám už napsal minule: ano, vůči takto exponovaným politickým funkcionářům mám skutečně vyšší nároky. - Mimochodem, kde jste vzal, že Češi podle mne nepatří ke "stamilionům obyvatel bývalého východního bloku" a že jim tedy vytýkám, co nevytýkám těm ostatním?

Nevím, proč jste mi "přilepil" názor, který nezastávám - že by pouze proto, abyste měl s čím polemizovat? Nebo.... Ne, to druhé možné vysvětlení zde nebudu uvádět, abych se Vás opět nedotkl. Udělal jste dobře, že jste se od "polemiky" se mnou odrazil k obecné, meritorní uvaze, která jistě stojí za přečtení a za diskusi; s trochou dobré vůle to lze brát jako ospravedlnění naší marginální přestřelky, kterou tímto za sebe končím. Fleming prý taky vynalezl penicilin omylem...

Mějte se, pane Mandlere.
Alexandr Kramer

E.M.