indexok_r2_c02.gif(2kB)  
Uvodní strana Sem můžete psát Dopisy čtenářů Archiv

27.8. - 2.9. 2018

Ukončení spolupráce s Reflexem.cz

Od srpna 2021 do března 2022 jsem publikoval poznámky k denním událostem na webu Reflex.cz (týkaly se především toho, co souviselo s podzimními volbami v loňském roce a s tím, co po nich následovalo). V Reflexu.cz byli zároveň tak laskavi, že čas od času na mou prosbu přetiskli zprávu o aktivitách Klubu na obranu demokracie, který jsme s přáteli založili v roce 2013.

V pondělí 7. 3. 2022 jsem do redakce poslal článek , v němž jsem reagoval mj. na způsob, jímž píše ve Foru 24 o ruské protiputinovské opozici šéfredaktor Fóra 24 Pavel Šafr, a navíc ještě krátkou informaci o uzavření podpisové akce KODu „Ruské požadavky ve věci Ukrajiny a NATO jsou nepřijatelné“ (přišli jsme s ní 20. února t.r., tedy těsně před ruskou invazí, a přetiskli nám ji tehdy v reflexu.cz.) Tuto informaci najdete níže v tomto článku.

V pátek 11. 3. jsem z redakce Reflexu.cz dostal odpověď, v níž se praví:


Vážený pane Doležale,

Je mi líto, ale tyto texty vydávat nebudeme. Výzvy občanských

iniciativ ani přímé reakce na ostatní tisk nyní nezapadají do

dramaturgie našeho webu.

Prosím o pochopení a přeji hezký den.

(podpis)


Na to jsem odpověděl:


Vážení přátelé,

děkuji Vám za zprávu a beru ji na vědomí. Zároveň Vám sděluji, že za těchto okolností („výzvy občanských iniciativ ani přímé reakce na ostatní tisk nyní nezapadají do dramaturgie našeho webu“) nemá pro mne další publikování u Vás žádný smysl. Děkuji Vám za příležitost, kterou jsem u Vás v posledních sedmi měsících dostal (bylo to pro mne velmi užitečné), a přeji Vám ve Vaší další činnosti mnoho úspěchů.


S pozdravem


Bohumil Doležal


Tím považuji svou spolupráci s Reflexem.cz za ukončenou.

Bohumil Doležal¨


P.S. můj inkriminovaný článek pak vyšel 15. března t.r. v Bubínku Revolver Revue.Podpisovka KOD „Ruské požadavky ve věci Ukrajiny a NATO jsou nepřijatelné“ ukončena

20. února se Klub na obranu demokracie obrátil na premiéra Petra Fialu, ministra zahraničí Jana Lipavského, předsedkyni PS PČR Markétu Pekarovou Adamovou a předsedu Senátu PČR Miloše Vystrčila dopisem, v němž jim vyslovuje podporu, pokud odmítnou požadavky, které NATO a USA ultimativním způsobem dala Ruská federace, a požádají naše spojence, aby udělali totéž. Zároveň KOD oznámil, že sbírá podpisy občanů na podporu takového požadavku. Text dopisu jsme zveřejnili v Reflexu.cz

Protože situace nabyla nový obrat, když Ruská federace 24. února přepadla Ukrajinu, podpisovou akci jsme ukončili. Podařilo se nám shromáždit celkem 2322 podpisů. Podepsali se mj. spisovatel Ivan Binar, předseda spolku Šalamoun John Bok, disidenti a chartisté Albert Antonín Černý a Kamil Miroslav Černý, novinář a dokumentarista Adam Drda, prof. Dr. JUDr. Karel Eliáš, režisérka Helena Glancová, prof. RNDr. Libor Grubhoffer, herečka Barbora Hrzánová, prof. Lenka Karfíková, Dr. theol., výtvarník Viktor Karlík, prof. MUDr. Ladislav Machala, doc. PhDr. Ladislav Nagy, Ph.D., prof. Ing. Štěpán Podzimek, prof. PhDr. Martin Procházka, CSc., bývalý synodní senior ČCE Joel Ruml, herečka Lenka Vychodilová.

13. března 2022